poniedziałek, 14 lipca 2014

workaway - business with pleasure

Hi!
 Dzisiejsza notka będzie poświęcona stronce, którą jakiś czas temu odkryłam, a mianowicie http://www.workaway.info/ 
Pomaga ona nam znaleźć rodzinkę, która w zamian za pomoc przy różnego rodzaju zajęciach, zapewnia nocleg i wyżywienie. Sami zaznaczamy i wyszukujemy jakie prace nas interesują i,co najważniejsze, gdzie :) 
   Zarejestrowanych jest tam mnóstwo tzw. host family, które potrzebują naszej pomocy, także wybór jest ogromny. Jeśli lubicie ogrodnictwo-pielęgnujecie ogród w słonecznej Hiszpanii, jeśli dzieci-zajmujecie się babysittingiem w Wielkiej Brytanii, jeśli prace typowo fizyczne-pomagacie przy odbudowaniu hotelu w Wenezueli, możliwości jest wiele!
Myślę, że nie ma lepszej możliwości nauczenia się języka niż mieszkanie z miejscowymi ludźmi, poznawanie ich kultury, obyczajów, tradycji. Co najlepsze-nie ma określonej minimalnego ani maksymalnego wieku,-workaway jest dla wszystkich! 
   Jeśli chodzi o koszty to płacimy za zarejestrowanie się na stronie. Jest to kwota 22 Euro na 2 lata (gdy zakładamy konto sami) lub 29 Euro (gdy chcemy na jednym koncie podróżować z koleżanką/kolegą). Pracujemy najczęściej 5h dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Niektóre "host family" płacą za dodatkowe dni, ale są to małe pieniądze i tak, jak napisałam - niektóre. Wolontariusze muszą także sami zapewnić sobie dojazd do rodzinki. Ale czy to jakiś problem, gdy chcemy spędzić trochę czasu w innym niż dotychczas miejscu i zobaczyć więcej niż własne osiedle? Zdecydowanie nie, tym bardziej, że mamy do wyboru cały świat! Od pracy na polskim Pomorzu po słoneczną Australię!

good luck!

źródło: workaway.info


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz